• Strona Główna
• Auta z USA
• Sporty Motorowe
• Łodzie Amerykańskie
• Auta Zabytkowe
• Naprawy Pojazdów
• Import Części z USA
• Procedura Zamówienia
• Kontakt
• Galerie
• Przydatne Linki

AUTA ZABYTKOWE - Import oldtimer'ów amerykańskich

Nie ma chyba miłośnika motoryzacji, który nie chciałby przejechać się zabytkowym Fordem Mustangiem. Oprócz rodzynków jak GT500 Shelby z 1967 roku, które osiągają bardzo wysokie ceny w Stanach Zjednoczonych jest jeszcze cała masa Mustangów z tamtych lat w przystępnych cenach. Oczywiście nie można zapomnieć o ogromnej ilości pięknych modeli, które nie są juz tak popularne w Polsce a za pewne zachwycą swoją linią, stylem i brzmieniem V8'ki.

PRAKTYCZNE PORADY:

Poniżej znjadą Państwo bezpośrednie linki do domów aukcyjnych, gdzie można samodzielnie wyszukiwać auta. Jadnek w każdej chwili służymy pomocą w wyborze odpowiedniego egzemplarza, i przygotujemy kosztorys importu.
Oprócz ofert samochodów od dealerów, czy prywatnych właścicieli polecamy również sprawdzenie domów aukcyjnych z autami pokolizyjnymi. Można tam znaleść często egzemplarze, które były w eksploatacji, odrestaurowane, a przez uszkodzenia blacharskie mocno straciły na wartości.

KOSZTY I OPŁATY:

Koszty stałe:
1. Prowizje domów aukcyjnych 450-550 USD
2. Transport lądowy po USA 100-600 USD
3. Spedycja morska 750-1200 USD
4. Koszty portowe i koszty odprawy cenej 450 EUR
5. Transport DE - PL 1800 PLN

Opłaty celno-skarbowe

5. Cło 10%
6. Akcyza ZWOLNIONE jako zabytek lub 3,1% pojemności do 2.0L, 18,6% pojemności powyżej 2.0L
7. Vat 23% PL / 19% DE

 

AUKCJE POJAZDÓW USZKODZONYCH

Firma Insurance Auto Auctions, Inc. jest liderem na północnoamerykańskim rynku, posiadającym najbardziej rozwiniętą sieć placówek, największą liczbę klientów oraz najwyższe zyski z aukcji. IAA prowadzi działalność tylko i wyłącznie w sektorze motoryzacyjnym, a ponad 150 placówek na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady umożliwia Sprzedawcom oraz Nabywcom wypracowanie najlepszego rozwiązania w zakresie sprzedaży lub zakupu wszelkiego rodzaju pojazdów: uszkodzonych, odzyskanych po kradzieży, poleasingowych oraz powypadkowych.
Przejdź do: http://www.iaai.com
Copart sprzedaje ponad milion pojazdów rocznie za pośrednictwem VB2, opatentowanej przez nią technologii dwuetapowej licytacji internetowej. W serwisie Copart mamy uczestników z całego świata. To dlatego, że każdego dnia w naszej ofercie jest ponad 50 000 pojazdów do zalicytowania. Do wyboru: pojazdy zabytkowe, modele wczesne i późne, ciężarówki, SUV-y, motocykle, łodzie, skutery śnieżne i wodne, pojazdy kempingowe i wiele innych.
Przejdź do: http://www.copart.com
 

OFERTY POJAZDÓW NIEUSZKODZONYCH

At the AutoTraderClassics.com™ website, you can escape into thousands of cars, parts and conversations. It's a true destination for the classic car lover where you can connect with those who share the same passion. Where you can join our community, show off your ride, find or list an event on our calendar, or read through tons of editorial content including how-to information.
Przejdź do: http://www.autotraderclassics.com

Oferty motoryzacyjne z USA najbardziej popularnego serwisu na świecie czyli eBay. W odróżnieniu od aukcji pojazdów z ubezpieczalni znajdują się tu konkurencyjne oferty dealerów amerykańskich oraz prywatnych sprzedawców.
Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na aukcje tej drugiej grupy, od której zazwyczaj trafiają się najlepsze okazje cenowe, ponad to bez dodatkowych kosztów zakupu.
Przejdź do:http://www.motors.ebay.com

 
Copyright © Motorsports Polska