• Strona Główna
• Auta z USA
• Sporty Motorowe
• Łodzie Amerykańskie
• Auta Zabytkowe
• Naprawy Pojazdów
• Import Części z USA
• Procedura Zamówienia
• Kontakt
• Galerie
• Przydatne Linki

SPORTY MOTOROWE - motocykle, quady / ATV, UTV, skutery wodne i śnieżne

Mocno rozwinięty rynek sportów motorowych w USA daje nam możliwość dużego wyboru spośród pojazdów używanych i nowych. Jednak wysokie koszty transportów i opłat stałych powodują, że sprowadzenie nie wszystkich pojazdów jest opłacalne.

PRAKTYCZNE PORADY:

Polecamy motocykle maksymalnie kilkuletnie i raczej modele, które na rynku w Polsce są dość drogie. Jako firma posiadająca licencje w domach aukcyjnych z pojazdami od ubezpieczalni zachecamy do sprawdzenia również ich oferty. Często pojazdy takie po delikatnych szkodach sprzedawane są za 30-50% ceny rynkowej w USA, co w przypadku droższych egzemplarzy przynosi spore korzyści.

KOSZTY I OPŁATY:

Koszty stałe:
1. Ewentualne prowizje domów aukcyjnych 450-550 USD
2. Transport lądowy po USA 100-600 USD
3. Spedycja morska 250USD i więcej w zależności od gabarytów pojazdów
4. Koszty portowe i koszty odprawy cenej 250-450 EUR
5. Transport DE - PL ustalany indywidualnie

Opłaty celno-skarbowe

1. Cło motocykle 6-8%, quady 10%, łodzie 1,7-2,7%
2. Akcyza za quady/ATV 3,1%
3. Vat 19-23%

 

AUKCJE POJAZDÓW USZKODZONYCH

Firma Insurance Auto Auctions, Inc. jest liderem na północnoamerykańskim rynku, posiadającym najbardziej rozwiniętą sieć placówek, największą liczbę klientów oraz najwyższe zyski z aukcji. IAA prowadzi działalność tylko i wyłącznie w sektorze motoryzacyjnym, a ponad 150 placówek na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady umożliwia Sprzedawcom oraz Nabywcom wypracowanie najlepszego rozwiązania w zakresie sprzedaży lub zakupu wszelkiego rodzaju pojazdów: uszkodzonych, odzyskanych po kradzieży, poleasingowych oraz powypadkowych.
Przejdź do: http://www.iaai.com
Copart sprzedaje ponad milion pojazdów rocznie za pośrednictwem VB2, opatentowanej przez nią technologii dwuetapowej licytacji internetowej. W serwisie Copart mamy uczestników z całego świata. To dlatego, że każdego dnia w naszej ofercie jest ponad 50 000 pojazdów do zalicytowania. Do wyboru: pojazdy zabytkowe, modele wczesne i późne, ciężarówki, SUV-y, motocykle, łodzie, skutery śnieżne i wodne, pojazdy kempingowe i wiele innych.
Przejdź do: http://www.copart.com
 

OFERTY POJAZDÓW NIEUSZKODZONYCH

Oferty motoryzacyjne z USA najbardziej popularnego serwisu na świecie czyli eBay. W odróżnieniu od aukcji pojazdów z ubezpieczalni znajdują się tu konkurencyjne oferty dealerów amerykańskich oraz prywatnych sprzedawców.
Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na aukcje tej drugiej grupy, od której zazwyczaj trafiają się najlepsze okazje cenowe, ponad to bez dodatkowych kosztów zakupu.
Przejdź do:http://www.motors.ebay.com

 
Copyright © Motorsports Polska